אורי אור לב

אורי אור לב הלך לעולם שכולו ילדות ותמימות - רותי זוארץ מסיפור חוזר על הסופר שאהבה

תמונה – YNEY | צילום: אלכס קולומויסקי

עולם ספרות הילדים מרכין ראש על הפסד של קניין והרוח החיה שמאחוריה כאשר אורי אורלב נפטר ב-25 ביולי 2022. אורי היה סופר ומתרגם ישראלי. כתב בעיקר ספרות ילדים ונוער. הידועים שבספריו עסקו בילדותו בשואה או בשנותיו הראשונות בארץ ישראל. הספר הכי מזוהה אתו הוא האי ברחוב הציפורים, שהפך לקלאסיקה.

המאפיין את אורלב ז"ל היה הראייה המפוכחת אך מלאת ההומור שלו, מה שבא לידי ביטו בספריו מלאי החיים. אורלב –האור של הלב היה ניצול שואה, והוא ידע דבר או שניים על התחככות במוות והיושעות ממנו.

אורלב כתב בעיקר ספרות ילדים ונוער, ועסק גם בתרגום מפולנית לעברית. בין היתר תרגם את "קוו ודיס" מאת הסופר הפולני הנריק סנקביץ'. הידועים שבספריו עסקו בילדותו בשואה ("האי ברחוב הציפורים" ו"רוץ ילד, רוץ") או בשנותיו הראשונות בארץ ("רחוקי משפחה"), והציגו את הדברים מנקודת מבט נגישה לילדים ולנוער.

יותר מזה הוא הצליח להיות בלתי נשכח עם 40 ספרים אחריו, שעליהם קיבל אינספור פרסים: הביתה מערבות השמש, אח בוגר, האי ברחוב הציפורים, האיש מן הצד האחר, הגברת עם המגבעת, המשפחה הנודדת , חופשת הקיץ האחרונה ועוד רבים אחרים כולל תרגומים. רובם מאוירים, מלאי צבע.

ואת רובם תוכלו למצוא בסניפי ואתר סיפור חוזר! לאתר סיפור חוזר >> https://rebooks.org.il/

חלל ענק הוא הותיר אחריו, כשהנחמה היחידה היא ההומור שבספריו.

נכתב על ידי רותי זוארץ מסיפור חוזר חיפה- סופרת, משוררת, עיתונאית ומעבירת סדנאות כתיבה.

כתבות נוספות

"הרעיון של הרשת נפלא. גם בזכות מחזור החיים השני שהיא נותנת לאלפי ספרים – שבמקום להישאר חתומים בספרייתו של הקורא האחד, נחשפים לקוראים נוספים"- מישקה בן דוד בריאיון לסיפור חוזר
"רשת נהדרת ורעיון חדשני, נועז ומבריק". אומר העיתונאי, העורך והמשורר אילן שאול על רשת סיפור חוזר.
"הבת שלי הודיה שהיא בעלת קשיים מסוימים, וחלק מהחברים שעימה מוצאים את עיסוקם ואת סיפוקם ברשת הנהדרת של סיפור חוזר." - מירון איזיקסון בריאיון לסיפור חוזר