שיקום
חברתי

 קבוצת שכולו טוב מעניקה שיקום חברתי לאלפי א.נשים עם מוגבלויות המוכרים הן במשרד הבריאות והן במשרד העבודה הרווחה והביטחון החברתי.

השירות כולל מגוון פעילויות חברתיות ובילויים בקהילה, חוגים, טיולים ונופשונים,
במטרה להגביר את השילוב הקהילתי והחברתי ולחזק את תחושת המסוגלות להשתלבות בחברה.

תכנית פנאי המיועדת לילדים, נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים המוכרים במנהל המוגבלויות ברווחה.
מרכזי פנאי, נופשונים ומרכזי משפחות

תכנית פנאי המיועדת לזכאי סל שיקום ממשרד הבריאות וכוללת מגוון פעילויות, חוגים וטיולים. התכניות שלנו: יאללה פלוס, יאללה מבלימ.ות בגאווה ויאללה חוגים

תכנית פנאי המיועדת לזכאי סל שיקום ממשרד הבריאות ולמוכרים במנהל המוגבלויות ברווחה מהחברה הערבית הכוללת פעילויות פנאי, טיולים וחוגים.

זה הזמן שלכם לבלות!

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם עם כל המידע לתכנית אישית מותאמת לכם

השיקום החברתי הוא תהליך שמטרתו לאפשר לאנשים עם מוגבלויות להיות חלק מהקהילה באופן שווה ובעל זכויות. כמו כן, השיקום החברתי נועד כדי לשפר את תנאי, איכות החיים, ולהקל על הקשיים והמכשולים שהם עשויים להתמודד איתם ביום יום.

עם התפתחות הטכנולוגית וההבנה הגדולה יותר של הצרכים של אנשים עם מוגבלויות, חשוב יותר מאי פעם לסייע להשתלבות בקהילה בצורה חברתית ופעילה.

השיקום החברתי מתמקד בחזרה לחיים תקינים בסביבה חברתית, כאשר המטרה העיקרית של היא להשיג אינטגרציה חברתית רחבה יותר עבור האנשים הללו, כך שהם יוכלו להשתתף בפעילויות חברתיות, כלכליות ותרבותיות בקהילה.

בנוסף, תהליך השיקום מסייע לאנשים עם מוגבלויות לקבל גישה שווה לזכויות ולהזדמנויות, כדי להפחית את הפערים החברתיים ולסייע להם להתקדם ולהשיג את הכרתם כאזרחים מלאים ושווים.

השיקום החברתי נעשה על ידי פעולות ותכניות שמטרתן לשפר את איכות החיים, לצמצם את הפערים בין האוכלוסיות, לקדם את השוויון החברתי ומציע תמיכה רגשית ופסיכולוגית לאנשים עם מוגבלויות. השיקום כולל מגוון רחב של פעולות והתנהגויות כדי לסייע לשילוב בקהילה. כך לדוגמה, נעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כדי ליצור גישה ונגישות לאנשים עם מוגבלויות לכל מיני שירותים ופעילויות.

בקבוצת שכולו טוב המעניקה שירותי שיקום חברתי לכלל האוכלוסיות, פותח אתר ייחודי המסייע למקבלי השירות בקבוצה לבחור את הפעילויות החברתיות המתאימות להן לפי סיווג של אזור, שעות וסוג פעילות ואף להציע פעילויות באופן עצמאי במטרה להגדיל את מעגל החברים ולחזק את העצמאות החברתית.

האתר יאללה מתבסס על מודל SAME שפותח בקבוצה וזכה בפרס החדשנות הבינלאומי מארגון EASPD העולמי. במסגרת המודל כל אחד ואחת יוכלו לבחור את סוגי הפעילויות המתאימות להם באופן אישי ולבנות מפת פנאי אישית.

המטרה העיקרית של מודל SAME היא לאפשר למקבלי השירות שלנו (א.נשים עם מוגבלויות המקבלים שירות מקבוצת שכולו טוב), להיות חלק מהקהילה בצורה מלאה ומתאימה לצרכיהם.

איך זה עובד?

כל תוכנית שיקום מתחילה עם מטרות מוגדרות. תוכניות השיקום החברתיות עשויות להתמקד בתחומים שונים כמו השגת העצמאות והפעילות החברתית והקהילתית. כל תכנית צריכה להתאים כמו כפפה ליד לכל אדם, ולכן חשוב לפתח תכניות ייחודיות למטרות וצרכים שונים.

שיקום חברתי בקבוצת שכולו טוב

לקבוצת שכולו טוב קיימים 3 שירותים עבור אנשים עם מוגבלויות המיועד גם לזכאי סל שיקום ממשרד הבריאות וגם לזכאים לשירותים ממשרד הרווחה והביטחון החברתי.

למידע נוסף אודות השירותים שלנו לחצו כאן

מטרות השיקום החברתי עבור אנשים עם מוגבלויות כוללות:

  1. שיפור הגישה לחברה: מטרת השיקום החברתי היא להבטיח שאנשים עם מוגבלויות יקבלו גישה שווה לזכויות והזדמנויות בחברה.
  2. יכולת להשתלב בעבודה: השיקום החברתי עוזר לאנשים עם מוגבלויות לזכות במקומם בקהילה ובשוק העבודה. זה כולל כלים כמו תמיכה בהכשרה תעסוקתית, השתלמות, וגישה למשרות מתאימות לצרכיהם.

    בקבוצת שכולו טוב קיימים מיזמי הכשרה תעסוקתיים המסייעים להשתלב בשוק העבודה החופשי: סיפור חוזר, קפה טוב, TNX, כלב טוב, דנדשה, המותגים היצרניים ו ENTER. למידע נוסף על הכשרה תעסוקתית בקבוצה- לחצו כאן.

  3. פיתוח יכולות חברתיות ואישיותיות: השיקום החברתי מסייע לפתח יכולות חברתיות ואישיותיות כדי להתאים לסביבתם החברתית- תמיכה בהתנהגות חברתית וביכולת לתקשר ולהתאים לצרכי הסביבה החברתית.
  4. חינוך והכשרה: פיתוח יכולות וכישורים חדשים המסייעים להשתלב בקהילה.
  5. יצירת סביבה חברתית תומכת: השיקום בקבוצת שכולו טוב יוצר סביבה חברתית תומכת וכולל יצירת רשתות חברתיות תומכות, מועדונים, ופעילויות קהילתיות תומכות.

 

השיקום החברתי מסייע לאנשים עם מוגבלויות להתאים לסביבה החברתית, להפחית את המכשולים שלהם להשתלב בקהילה, ולהפחית את הפערים בין האוכלוסיות השונות.

הפרטים שלכם נשלחו בהצלחה!