תעסוקה נתמכת בקבוצת שכולו טוב

ליווי והשתלבות בשוק העבודה (תעסוקה נתמכת) שירות התעסוקה הנתמכת של קבוצת שכולו טוב הינו חלק ממודל היחידה המשלבת שפיתחה הקבוצה וזכה בפרסים בינלאומיים רבים.

מטרת שירות התעסוקה הנתמכת היא לסייע לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בהצלחה בשוק הטבעי ביחסי עובד-מעסיק מלאים.

בשנים האחרונות השירות סייע להשתלבותם של למעלה מ1500 אנשים עם מוגבלות בשוק הטבעי, 97% מהם בשכר מינימום רגיל, ולמעלה ממחציתם כבר עם התמדה של למעלה משנה במקום העבודה.

שירות התעסוקה הנתמכת פועל מצד אחד בתוך יחידות ההכשרה השונות שמפעילה הקבוצה (חנויות הספרים, בתי הקפה וכדומה), ומצד שני ישנם גם מסלולים המאפשרים מסלול ישיר של ליווי מקצועי להשתלבות מידית בשוק הטבעי ללא שלב הכשרה מקדים במיזמים של הקבוצה.

מודל המראה

מודל המראה נועד לאפשר למקבלי השירות אשר מעוניינים להשתלב בשוק העבודה החופשי לחפש עבודה ובמקביל לתרגל מיומנויות תעסוקתיות ביחידות של שכולו טוב. המודל מבוסס על ההבנה כי כאשר אדם מגלה עשייה, פרואקטיביות ויוזמה, תהליך חיפוש העבודה הופך ליעיל יותר וגם סיכויי ההצלחה בעת ההשתלבות בעבודה גבוהים יותר.

מה אנחנו מציעים?

  • השתלבות בשוק החופשי תוך ארבעה חודשים.
  • שימוש ברשת רחבה של קשרי המעסיקים שך הקבוצה.
  • תהליך חיפוש עבודה אקטיבי ואינטנסיבי עם רכז/ת תעסוקה נתמכת.
  • התנסות במגוון מיזמי ההכשרה של קבוצת שכולו טוב (למיזמי ההכשרה בקבוצה לחצו כאן).
  • השתתפות במגוון הקורסים הייחודיים שפיתחה שכולו טוב בתעסוקה נתמכת כגון "מוצאים עבודה", "150 ימים ראשונים בעבודה" "קורס קידום ופיתוח קריירה" ועוד.
  • ליווי תעסוקתי מקצועי ואיכותי אחרי ההשתלבות בעבודה.

מעוניינים בשירותי תעסוקה נתמכת בקבוצת שכולו טוב? השאירו פרטים:

שירות GOODJOB בקבוצת שכולו טוב

Goodjob הינו שירות תעסוקה נתמכת ישירה של שכולו טוב, אשר פועל לפיתוח מגוון של פתרונות יצירתיים לשילוב בשוק העבודה עבור אנשים עם מגבלות תקשורתיות, פיזיות, חושיות וקוגניטיביות שונות.

תעסוקה נתמכת ישירה

שירות תעסוקה נתמכת לאנשים עם מוגבלות המוכרים ע"י משרד הרווחה והביטחון החברתי ומתגוררים באזור הגיאוגרפי שמחדרה וצפונה. 

ליווי אישי

ליווי אישי, מקצועי ואיכותי, המותאם לכל מקבל שירות לפי צרכיו.

ליווי תעסוקתי

ליווי תעסוקתי מכוון קריירה לאחר ההשתלבות בעבודה.

התנסות מעשית

התנסות תעסוקתית במגוון מיזמי ההכשרה של שכולו טוב.

מגוון

מגוון גדול של הכשרות, קורסים וסדנאות. קורסים העוסקים בהכנה לשוק החופשי, קידום קריירה, שיפור מיומנויות קוגניטיביות לעבודה ומציאת עבודה.

קשרי מעסיקים

רשת קשרי מעסיקים ענפה ורחבה של שכולו טוב והשתתפות בירידי מעסיקים פיזיים ודיגיטליים לאורך השנה.

HIGH ENTER

הינו מודל שפיתחה שכולו טוב לקידום ההשתלבות של אוכלוסיות עם מוגבלות בתעשיית ההייטק, ובמסגרתו קבוצה בעלי ידע במחשבים ושליטה באנגלית משתלבים יחד כעובדים מן המניין בחברת הייטק כצוות ייעודי, עם איש צוות צמוד מטעם קבוצת שכולו טוב שמשמש כמנהל עבודה ישיר שלהם ומרכז את עבודתם מול המנהלים בחברת ההייטק.

המודל פועל בסניפים ברחבי הארץ.

מודל מח"ר תעשייתי

מסגרת קבוצתית לשילוב תעסוקתי במפעלי תעשייה שמטרתה להגדיל את מגוון אפשרויות התעסוקה עבור אנשים עם מוגבלות המוכרים במשרד הרווחה והביטחון החברתי. השילוב במקומות העבודה הוא בליווי ותמיכה ממדריך צמוד המלווה את קבוצת העובדים לאורך יום העבודה.

המודל פועל בסניפים ברחבי הארץ.

מעוניינים בשירותי תעסוקה נתמכת בקבוצת שכולו טוב? השאירו פרטים:

מה זאת תעסוקה נתמכת? – טל נויברגר

טל נויברגר (M.S.W) הוא מנהל התעסוקה הנתמכת הארצי של קבוצת שכולו טוב, ואחראי על הכשרתם המקצועית של צוותי התעסוקה הנתמכת, קשרי המעסיקים של הקבוצה וההתפתחות המקצועית של התחום.

טל הוביל את הצוות המקצועי אשר פיתח את הP3- מודל התעסוקה הנתמכת הייחודי של הקבוצה- ואת הטמעתו בכל המיזמים והפעילויות של הקבוצה. בנוסף טל הוביל את פיתוח מערך הקורסים והסדנאות המקיף של הקבוצה בנושאי תעסוקה כגון הכנה לשוק העבודה, השתלבות במקום עבודה חדש, קידום ופיתוח קריירה ועוד.

טל אחראי על מערך קשרי המעסיקים של הקבוצה אשר מקיים קשר עם מאות מעסיקים ויזם שמונה ירידי תעסוקה גדולים בכל הארץ לאנשים עם חסמים תעסוקתיים. בשנתיים האחרונות טל ייצג את הקבוצה בהרצאות בכנסים בינלאומיים בגרמניה, צרפת והולנד, והנחה סדנאות הכשרה אינטנסיביות לצוותים של ארגוני שיקום בגרמניה וסין.

לנויברגר יש תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר-אילן, ובחמש השנים האחרונות משמש כחלק מצוות המדריכים של בית הספר לשיקום והחלמה בקריה האקדמית אונו, ובמסגרת זאת לקח חלק מרכזי בהתאמה ובהטמעה בישראל של התערבות הCSW (מיומנויות קוגניטיביות לעבודה) אשר פותחה בבוסטון והוטמעה בישראל ביוזמת קבוצת שכולו טוב.

מערך התעסוקה הנתמכת של קבוצת שכולו טוב אחראי על קידום השתלבותם התעסוקתית המוצלחת של מקבלי השירות של הקבוצה בשוק העבודה הטבעי. השירות מיועד הן למקבלי שירות אשר משתלבים תחילה במיזמי ההכשרה של הקבוצה, והן עבור מקבלי שירות אשר מגיעים ישירות לליווי של תעסוקה נתמכת.

מודל הP3 הוא מודל התעסוקה הנתמכת הייחודי שפיתחה הקבוצה, כחלק ממודל היחידה המשלבת. המודל מתבסס על עקרונות הליבה של מודל הIPS  שפותח בארה”ב, אך עם התאמות מקצועיות רבות למודל העבודה של שכולו טוב, אשר במסגרתו אין הפרדה דיכוטומית בין שירות התעסוקה המוגנת והנתמכת.

מודל הP3 כולל עשרות רבות של כלים מקצועיים יחודיים שפיתחה הקבוצה, אשר מתחלקים כולם לשלושה מעגלי פעילות מרכזיים:

P1-Preparation:

מעגל אשר מתמקד בתהליכי חיזוק המוטיבציה והאמונה ביכולת של מקבלי השירות, ותהליכים מקדימים של הגדרת יעדים תעסוקתיים ריאליים וצמצום הפערים בין היכולות התעסוקתיות הנוכחיות לדרישות במשרות הרלוונטיות בשוק העבודה הטבעי.

P2- Placement:

מעגל אשר מתמקד בתהליכי ההשתלבות בפועל אצל מעסיקים, כולל יצירת קשרי מעסיקים חזקים, ותמיכה אינטנסיבית בתהלכי המיון, החפיפה וההסתגלות המקצועית והחברתית למקום עבודה חדש.

P3- Progress:

מעגל אשר מתמקד בתהליכי פיתוח קריירה וקידום תעסוקתי, בדגש על ניסוח של חזון תעסוקתי ארוך טווח, קידום (מקצועי כלכלי ואישי) בתוך מקום העבודה , וחיבור בין עבודה להשכלה, הכשרות מקצועיות, ופיתוח מקצועי רחב יותר.

מערך  התעסוקה הנתמכת של שכולו טוב שעובד לפי מודל ה P3 סייע בחמש השנים האחרונות להשתלבותם של למעלה מ1000 אנשים עם חסמים תעסוקתיים בשוק העבודה, במגוון רחב של ענפים תעסוקתיים ומשרות, כש95% מהם מרוויחים שכר מינימום רגיל ומעלה. אתם מוזמנים לפנות אלינו גם אם אתם מחפשים ליווי תעסוקתי מקצועי ואיכותי, וכמובן אם אתם מעסיקים שמעוניינים להעסיק עובדים מעולים שעברו הכשרה מקיפה ומקבלים ליווי תעסוקתי צמוד- ועל הדרך ליצור יחד אתנו חברה שמאפשרת הזדמנויות פתיחה שוות לכולם.

קבוצת שכולו טוב סייעה להשתלבותם של אלפי אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה החופשי בזכות מערך התעסוקה הנתמכת שעובד לפי מודל הP3.