תחומי הקבוצה »

הסיפור מאחורי החנות שלנו במאה שערים- ישראל טרניו

אז איך ישראל טרניו התחיל את תפקידו בתחום בריאות הנפש ואיך זה מתקשר לעבודה שלו בסיפור חוזר? קראו את הכתבה הבאה ותבינו הכל :)

ישראל טרניו, אחראי חנות מאה שערים ירושלים בתחום סיפור חוזר, נמצא בתפקידו בשנה וחצי האחרונה. את תחום בריאות הנפש התחיל להכיר כחונך מטעם ארגון 'עזר מציון'. במסגרת תפקידו פגש 3 חניכים ודרך שיחות תמיכה וחיזוק שניהל מולם, שמע על בעיות חסמים וקשיים שהם מתמודדים עימם בחיי היום יום, בהם הם נלחמים להחזיק את ביתם ואת עצמם.

לאחר שנה וחצי מצא ישראל את עבודתו בקבוצת שכולו טוב. הוא התחיל כרכז תעסוקה נתמכת בתחום סיפור חוזר בסניף מאה שערים ומיד קודם לאחראי חנות.

המשיכה לתחום באה מתוך היכרות אישית עם הנושא.  חבר קרוב של ישראל אובחן בחסם תעסוקתי (סכיזופרניה) ודרכו הבין את הקשיים שאותו חבר נאלץ להתמודד איתם לאורך חייו.

על מה אתה אחראי בתפקידך?

"אני מוביל מקבלי שירות לעשייה תעסוקתית, לקיחת אחריות ושותפות מלאה בפעילות של החנות בקהילה.  כמו כן, השאיפה היא להפוך את החנות למוקד משיכה למגזר החרדי בכלל ובפרט לאוהבי הספר".

מטרה נוספת שציין ישראל, היא התמקדות בסניף במאה שערים- יצירת חיבור והיכרות עם עולם ספרי הקודש שבחנות דרך העבודה השגרתית של מיון וקטלוג הספרים.

הצלחות עבורך בתפקיד שלך?

"אני מרגיש הצלחה כשאני עוזר למתמודד במגזר החרדי לשמור על בריאות נפשו ומאידך גיסא, לשמור על אורח חיים כיהודי שומר תורה ומצוות ככל האפשר. כל זאת על אף הקושי להחזיק את עצמו ואת משפחתו".

מה הייחודיות בתפקיד שלך?

"לדעתי עדיין במגזר החרדי גם כיום ישנה הסתרה של מתמודדים עם בעיות נפש, למרות שב"ה המצב כיום הרבה יותר טוב מאשר בעבר. ישנם ארגונים חרדיים רבים שנותנים שירות תמיכה וליווי לאוכלוסייה זו. לכן, להיות חלק מנותני השירות מהווה עבורי שליחות של מצוות גמילות חסד של הצלת נפשות במתן תקוה וכלים לשיפור חיים".

מה הדבר שהכי משמח אותך בעבודה?

"משמח אותי כאשר מקבל שירות יוצא עם חיוך מהחנות אחרי יום פעילות מוצלח או כשמקבל שירות מוצא עבודה בשוק החופשי. כשמישהו מתגבר על קשיים, שומר על מקום תעסוקתו לאורך זמן, יציב רגשית וממלא את משימותיו אני מרגיש סיפוק רב".

מה עוד תרצה להוסיף?

"אני שמח להיות בתפקיד שלי וכשמכריי שואלים אותי היכן אני עובד, אני אומר שסיפור חוזר נותן לי סיפוק חוזר".

משפט מהמם! תודה רבה על הראיון, שמחנו להכיר אותך!

[poll]