יום ראשון 05/12/2021

מחפשים עשייה מאתגרת ומשמעותית?

הצטרפו אלינו

תהליך הגיוס

הכירו את תהליך הגיוס שלנו, צעד אחר צעד – מהגשת מועמדות ועד ההצטרפות

הצטרפו אלינו ותהיו חלק מיצירת הזדמנות אמיתית לשינוי, לאדם ולחברה!

 

על מנת להגיש מועמדות, לחצו על כפתור מציאת משרה– באזור זה תוכלו לסנן את תוצאות החיפוש למשרה הכי מתאימה עבורכם. ניתן לסנן את התוצאות לפי: אזור בארץ, אחוז המשרה וסוג התפקיד שאתם מחפשים.

שימו לב, במידה ולא סיננתם את התוצאות- כל המשרות הקיימות בקבוצת שכולו טוב יוצגו לכם (ובמידה וביצעתם סינון רק המשרות הרלוונטיות יופיעו עבורכם).

 

תצוגת המשרה- המשרה מתארת את כל מה שתרצו לדעת על התפקיד כמו: שם התפקיד, אחוז משרה, האם המשרה היא זמנית או קבועה, דרישות עבור התפקיד ושאלות סינון המוגדרות לתפקיד. שאלות הסינון הן קריטיות לתפקיד, ובלעדיהן לא ניתן להגיש מועמדות.

 

במידה ותרצו לקרוא מידע נוסף, אתם יותר ממוזמנים להיכנס לקטגוריה תחומי הקבוצה ולקרוא אודות קבוצת שכולו טוב והתחומים השונים הפועלים בה.

 

לאחר שבחרתם את המשרה המתאימה לכם, עניתם על שאלות הסינון והגשתם מועמדות- תשלח לכם הודעה למייל שקיבלנו את קורות החיים שלכם (במידה ולא, יש להגיש שוב).

 

חשוב שתדעו- אנו מקבלים עשרות פניות ומועמדים לתפקידים שונים בכל יום, אנו צופים בכל קורות החיים שאנו מקבלים ומבצעים סינונים שונים כדי לבחון עם מי להתקדם לשלבים הבאים. תהליך קבלת ההחלטה עבור תפקיד לוקח מספר ימים ואנו חוזרים טלפונית למועמדים הרלוונטיים. במידה ולא יצרנו אתכם קשר, אנו שומרים את קורות החיים ששלחתם במטרה להציע לכם תפקידים נוספים בעתיד.

1. ראיון טלפוני – אנו עוברים על כל קורות החיים שמקבלים, במידה ונמצאה התאמה, ניצור אתכם קשר טלפוני כדי לקיים היכרות ראשונית. בשיחה זו אנו בודקים האם אתם מתאימים ויכולים להתקדם לשלב הבא. שימו לב אנחנו חוזרים רק למועמדים רלוונטיים.

 

2. ראיון מקצועי – הראיון הבא הוא ראיון פרונטלי עם המנהל הישיר על מנת להכיר אתכם מקצועית ואישית וגם שאתם תכירו אותנו ואת מכלול התפקיד.

 

אנחנו מזמינים ומעודדים אתכם לבקר בקטגוריות השונות באתר על מנת שתוכלו לקרוא ולהכיר את הקבוצה לפני שאתם מגיעים לראיון העבודה.

 

בכל תהליך גיוס מצטרף לאחד מהראיונות המקצועיים משפר שירות (משפר שירות הוא מקבל שירות באחת מיחידות התעסוקה ו/או החברתיות של הקבוצה, המעוניין לקחת חלק אקטיבי פעיל בתהליכי קבלת ההחלטות ביחידה שלו ובקבוצה בכלל) מתוך הבנה שלמקבלי השירות שלנו יש ידע וניסיון מהחוויות שעברו וצברו לאורך השנים ועל כן הם חלק מקבלת ההחלטות.

אין כמו להרגיש את השטח!

 

לאחר שעברתם ראיונות מקצועיים הן של משאבי אנוש והן של המנהל הישיר שלכם – הגיע הזמן להבין מה אתם עושים בתפקיד.

 

שלב התצפית הוא השלב האחרון בתהליך הגיוס, בשלב זה המטרה היא שתרגישו ותחוו את התפקיד בפועל.

בשלב זה, תגיעו עם מנהל/ת האזור/שיקום לאחד ממרכזי ההכשרה שלנו על מנת להבין יותר לעומק את מהות התפקיד ולהכיר את סביבת העבודה בצורה הטובה ביותר.

 

במידה ואתם מתאימים לתפקיד- הבנתם מה אתם הולכים לעשות בפועל ותיאמתם ציפיות עבודה מול המנהל/ת השיר/ה, משאבי אנוש יצרו אתכם קשר לסיום תהליך הגיוס ותחילת תהליך הקליטה.

 

במידה ולא נמצאה התאמה לתפקיד הספציפי הזה, אנו נבדוק עבורכם התאמה למשרות אחרות אצלנו.

 

שיהיה המון בהצלחה!