איך שומרים על עצמנו בתקופת הקורונה?

נכתב על בסיס המלצות קופת חולים כללית

מגפת הקורונה מצריכה מכולנו לשים לב לצורת ההתנהגות שלנו כלפי הסביבה, ולהפך. אמנם אין פתרון קסם להגנה מפני הנגיף ב-100%, אבל גם ללא חיסון, ישנן מספר פעולות פשוטות שכל אחד מאיתנו יכול לעשות כדי לצמצם את הסיכוי להידבק. 

שטיפת ידיים

על פי הנחיות משרד הבריאות, יש לשטוף ידיים בערך כל שעה. כל שטיפה תתבצע עם מים וסבון וצריכה להמשך כ-20 שניות, כשהסבון מוקצף לגמרי. אפשר להתחיל בשפשוף הידיים אחת עם השנייה, ולעבור לשטיפת גב כל יד. לא לשכוח לשטוף גם את קצות האצבעות ומתחת לציפורניים.

להימנע ממגע באף, בפה ובעיניים 

אנחנו לא שמים לב לכך, אבל אנחנו נוגעים המון בפנים שלנו במהלך היום. הנגיף עובר במגע, ולכן צריך למנוע ממנו להגיע לפתחי הפנים (האף, העיניים, הפה). נסו להיות ערניים  לכך ומתי שאתם רוצים לגעת בפנים, עצרו וגשו לשטוף ידיים לפני. 

לשמור מרחק 

כן זה נשמע די מוזר, אבל צריך לשמור מרחק. לא באופן מוגזם מהאנשים שגרים איתנו בבית, אבל כשהולכים ברחוב או מחכים בתור בסופר– צריך לשמור על מרחק של 2 מטרים מאנשים, במיוחד כאלו שמשתעלים או מצוננים. 

אם כבר מתעטשים או משתעלים – רק למרפק 

כשהיינו ילדים חינכו אותנו להשתעל עם יד שמכסה את הפה או לתוך נייר. הקורונה לימדה אותנו צורה חדשה – להתעטש או להשתעל למרפק ובכך להרחיק את כפות הידיים שלנו מחיידקים. כמובן, שאחרי שהשתעלנו או התעטשנו, בסוף היום צריך לכבס את החולצה במכונת הכביסה. 

אם לא מרגישים טוב – נשארים בבית 

היום יותר מתמיד, צריך לקחת אחריות עלינו ועל סביבתנו. אם  אתם לא מרגישים טוב, משתעלים או מצוננים, כואב לכם הראש או הגרון – פשוט אל תצאו מהבית. במידה וזה מתגבר או נמשך כמה ימים – התקשרו למד"א והם ידריכו אתכם מה לעשות. יכול להיות שזו שפעת רגילה או סתם התקררות, אבל כן צריך לקחת אחריות בתקופה זהירה זו. 

להנחיות נוספות, לחצו כאן

מקווים שהתקופה הזו תעבור מהר, ושכולם ירגישו טוב. שמרו על עצמכם ורק בריאות! 

כתבות נוספות

המשלחת מטוקיו הגיעה לביקור במסגרות השיקום וההכשרה של הקבוצה במטרה ללמוד ולקיים שיתופי פעולה!
קבוצת שכולו טוב מביאה גאווה לאומית גם בימי המלחמה- בחודש שעבר, עופר כהן ואופיר פלג התארחו ביפן במטרה להציג את המודל הייחודי שפיתחנו בקבוצה ומיושם במדינות רבות בעולם.
משפחות יקרות, בזמנים מורכבים אלה ולאור הצורך שעלה מכם, חשוב לנו לאפשר לכם ולמשפחותיכם גם קצת מקום לאוורור והפוגה. זה הזמן לצאת, להכיר ולהנות בחנוכה 🕎✨