מה עושים עם כל הזמן הפנוי בבידוד?

איך מפחיתים את תחושת הבדידות ומה הדרך הכי טובה לנצל את הזמן בזמן הבידוד הביתי? הכתבה הזו עונה לכם על כל השאלות.

כדי להפחית את תחושת הבדידות שפוקדת אותנו בבידוד, חשוב מאוד להפוך את הזמן הפנוי שיש להזדמנות לצמיחה אישית ולמלא אותו בפעילות משמעותית שתסייע לנו לשפר את הרגשתנו. 

שעות הפנאי שגדלו מאוד בתקופה זו, מאפשרות לנו חופש בחירה בתוך אי הודאות שכן יש בהן אפשרות לשגות, לקבוע את הקצב, קצת לצאת מהמסגרת ולהפגין יצירתיות.

גל וויסברגר, רכזת יאללה מבלים חדרה , בוגרת תואר שני בבריאות נפש קהילתית ומדריכה בשיקום – ממליצה על הדרך הנכונה ביותר לניצול את שעות הפנאי:

שחררו רגשות שליליים דרך פעילות חיובית- רגשות שליליים יכולים להציף אותנו מידי פעם וחשוב דווקא כשמזהים שהם מתחילים לצוץ לשחרר אותם באמצעות פעילות שנעימה לנו לדוגמה: שיחה עם חבר/ה, כתיבה ועוד. אל תתנו לאותם הרגשות להשתלט לכם על כך הזמן הפנוי ודאגו לשפר כל הזמן את מצב הרוח

התנסות במיומנויות חדשות ולמידתן- תמיד רצית ללמוד לאפות, לצייר או לטפח אדניות המרפסת- זה בדיוק הזמן להתחיל. שהזמן הפנוי שלנו גדל כל אחד בהתאם להעדפה האישית שלו יכול לבחור ללמוד ולהתנסות במשהו חדש. 

הורידו לחץ ומתח- נצלו את הזמן למנוחה ולחידוש מלאי האנרגיה. 

הרימו טלפון או קיימו שיחת וידיאו עם האנשים היקרים לכם– התעניינו בשלומם של בני המשפחה והחברים שלכם גם הם ירגישו שמישהו מתעניין בהם וגם לכם יהיה מעניין להשלים פערים.

נסו להתחבר ולהכיר אנשים חדשים- מעבר לשמירה על הקשרים החברתיים הקיימים זו גם הזדמנות להכיר אנשים חדשים מרחוק, לגלות נושאי שיחה משותפים ולייצר קשרים חדשים.

תנו מעוף ליצירתיות שלכם- כשיש זמן פנוי עולים המון רעיונות לדברים חדשים אל תפחדו לתת להם ביטוי ולהפגין יצירתיות. זה משחרר לחצים וגם אולי תגלו שתמיד היה חבוי בכם כישרון שרק חיכה שתתנו לו לצאת. 

תתחילו להתאמן- כושר גופני עושה טוב לא רק לגוף אלא גם לנפש. הוא מלמד אותנו שעם קצת התמדה אנחנו מסוגלים לעשות כמעט הכל.אנחנו בטוחים ששמעתם את זה כבר לא מעט בזמן האחרון אבל אנחנו באמת מאמינים שהכי נכון וכדאי הוא לראות בזמן הפנוי שגדל לנו הזדמנות פז, לקחת אותה בשתי ידיים ולהפוך את התקופה הזו לזמן התפתחות אישית. 

מה אתם בוחרים לעשות בבידוד? כתבו לנו בתגובות

כתבות נוספות

ראש השנה ויום כיפור, הימים הנוראיים ומה הקשר ביניהם- הסרטון המלא של זיו שחם | מתוך שידורי הלייב שהתקיימו כאן באתר
רותי זוארץ מסיפור חוזר מידי שבוע מביאה לכם המלצות לספרים שהפכו לסדרות וסרטים וכולם כמובן נמצאים וזמינים לרכישה בסניפי ואתר סיפור חוזר????
נאמר את זה במשפט אחד: לגדל כלב זה הדבר הבריא ביותר שאפשר לעשות לעצמנו. למה כדאי לגדל כלבים ואיך הם גורמים לנו להרגיש? ריכזנו לכם את הכל בכתבה אחת -לכבוד יום הכלב הבינלאומי.