איך מתמודדים עם דחיינות?

"ממחר אני מתחיל לרוץ, שבוע הבא אני מתחילה לחפש קורס שמעניין אותי..." כולנו מכירים את המשפטים האלה ויצא לנו לא פעם לדחות משימה לזמן אחר ולשכוח מקיומה. לכבוד יום המלחמה בדחיינות יעל שטרן, מאסטר ב NLP, מגיעה עם כל הדרכים להילחם בדחיית משימות

אחד האתגרים הגדולים שלנו בתקופה העמוסה בה אנו חיים היא דחיינות. כולנו דחיינים. נקודה. דחיינות היא מילה יפה כדי לתאר את הנטייה לא לעשות דברים בזמן ????

אז מה זה דחיינות?

דחיינות היא התנהגות המתאפיינת בדחייה או הימנעות של אדם מביצוע פעולה או מטלה שהוא מעוניין או צריך לבצע. אנחנו לא נדחה פעולות פשוטות כמו להתלבש אחרי מקלחת או ללכת לעבודה, אבל פעולות שדורשות מאיתנו מאמץ, כח, מחשבה כמו להתחיל אורח חיים בריא/ ספורט/ לימודים- רובנו נוטים לדחות.

המחשבה הפשוטה שעוברת בראשו של דחיין:

יש מקבל החלטות רציונלי (איש) ויש סיפוק מיידי (קוף)

מקבל ההחלטות הרציונלי יקבל החלטה רציונלית לעשות משהו מועיל כמו לצאת לריצה, לעומת זאת 'הקוף' ינסה לדחות את הפעולה ויקבל החלטה דחיינית כמו לחפש לאכול משהו במקרר ולראות פרק בסדרה שאנחנו אוהבים.

לסיפוק מיידי אכפת רק שיהיה לי קל וכיף עכשיו.
שני סוגים של דחיינות: דחיינות עם תאריך יעד ודחיינות בלי תאריך יעד.

יש דברים שאם לא נעשה אותם, לא יקרה כלום- אין להם תאריך יעד וזה עכשיו ביני לביני ואז אנחנו מחפשים את "הלמה"- למה לעשות את זה? (כמו לצאת לריצה- לא יקרה כלום אם נצא היום או מחר)

כדי להימנע משאלת "הלמה" ולהימנע מדחיינות, צריך לפשט את הדברים, להרגיל את עצמנו לעבוד כמו מכונה חכמה ולעבוד לפי הצורה הבאה:

  1. נרשום את המשימות שלנו בראשי פרקים עם הסבר בנוגע לכל הדברים אותם נרצה להשיג.
  2. נקבע סדרי עדיפויות לדברים שאותם צריך לעשות על פי החשיבות של הדברים.
  3. נתקדם לאט לאט, נשים לב שאנחנו עומדים בכל הקריטריונים שהצבנו לעצמנו
  4. נעקוב אחרי הרשימה יום יום כדי לראות שאנחנו מצליחים לעמוד במשימות שהצבנו לעצמנו.

 

לצפייה בלייב המלא לחצו כאן- להתמודד עם דחיינות עם יעל שטרן, מאסטר ב NLP.

מה דעתכם על הכתבה? כתבו לנו בתגובות ????????

כתבות נוספות

שירות תעסוקה נתמכת הינו שירות המסייע לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בהצלחה בעולם העבודה. בשירות תעסוקה הנתמכת מקבלי השירות זכאים לליווי החל משלבי הכנה דרך שלב חיפוש העבודה ובהמשך לאחר ההשתלבות במקום העבודה.
מפעל מוגן, מיועד לאנשים שאינם מסוגלים או מעוניינים להשתלב בשוק העבודה הטבעי באופן עצמאי ומעוניינים בהכשרה ותמיכה לצורך פיתוח קריירה ומציאת עבודה.
אם אתם מחפשים עמותה שתסייע לכם להשתלב בשוק העבודה החופשי ובקהילה, הגעתם למקום הנכון! אנחנו מבטיחים לאפשר לכם את כל מה שדרוש על מנת שתוכלו לעבור תהליך מרתק של הכשרה מותאמת אישית, ולסייע לכל מקבל שירות לבנות חיים איכותיים ומשמעותיים עבורו עם מבט אל העתיד תוך שאיפה להביא למימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד ואחת. הצטרפו אלינו למסע משותף!