האם אפשר לשנות רושם ראשוני?

מהו רושם ראשוני והאם ניתן לשנות אותו? יעל שטרן עם כל התשובות בכתבה הבאה.

רושם ראשוני הוא הרושם המתקבל על האדם בזמן הנע בין מספר אלפיות השנייה למספר דקות, במפגש ראשון עם אנשים אחרים.

זה יכול להיות "סתם" מפגש ראשון עם החבר הטוב שלו, או החברה הטובה שלה, עם הורה של ילד הלומד בכיתה עם הילדה, ואפילו היכרות אקראית במהלך טיסה ארוכה. בכל יום אנו נפגשים עם אנשים שלא הכרנו קודם ויש בנו רצון למצוא חן ולעשות רושם טוב ????

בכל פגישה חדשה בין אנשים נוצר רושם ראשוני כלשהוא וקשה מאוד לשנותו לחיוב או שלילה.

במפגש ראשוני אנו מתייחסים לדברים הבאים: מראה, שפת גוף, סגנון לבוש, קשר עין, ריח גוף והתבטאות.

ממה נגזר רושם ראשוני?

מהמפה האישית של כל אחד מאיתנו. כלומר, אנו מפרשים את האישיות של האדם על פי המפה האישית שלנו – אמונות, סגנונות תקשורת, הרגלים וכדומה.

מה עוד משפיע על רושם ראשוני?

סביבה – איפה גדלתי? תרבות והרגלים.

בית – איך הבית שלי נראה? נקי/מבולגן/עמוס

גיל – לכל גיל יש את הניסיון חיים שלו כלומר, הרושם ראשוני שאנו קולטים עשוי להשתנות עם הגיל.

ומה אם טעינו? לא כולם יחבבו אותנו תמיד וזה בסדר, אך אם אנחנו רוצים ליצור קשר חיובי עם אדם מסוים, לעיתים אנו יכולים להתגבר על הרושם השלילי הראשוני שהשארנו.

ההחלטה אם לתקן את הרושם וכיצד תלויה במאפייני המצב: מידת חשיבותו של הקשר בעיניכם, ההזדמנויות לאינטראקציות עתידיות ומאפייני הטעות שעשיתם.

אז איזה רושם ראשוני אתם חושבים שאתם משאירים? כתבו לנו בתגובות

לטיפים נוספים איך משנים רושם ראשוני, צפו בלייב המלא של יעל שטרן מאסטר ב NLP

כתבות נוספות

שירות תעסוקה נתמכת הינו שירות המסייע לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בהצלחה בעולם העבודה. בשירות תעסוקה הנתמכת מקבלי השירות זכאים לליווי החל משלבי הכנה דרך שלב חיפוש העבודה ובהמשך לאחר ההשתלבות במקום העבודה.
מפעל מוגן, מיועד לאנשים שאינם מסוגלים או מעוניינים להשתלב בשוק העבודה הטבעי באופן עצמאי ומעוניינים בהכשרה ותמיכה לצורך פיתוח קריירה ומציאת עבודה.
אם אתם מחפשים עמותה שתסייע לכם להשתלב בשוק העבודה החופשי ובקהילה, הגעתם למקום הנכון! אנחנו מבטיחים לאפשר לכם את כל מה שדרוש על מנת שתוכלו לעבור תהליך מרתק של הכשרה מותאמת אישית, ולסייע לכל מקבל שירות לבנות חיים איכותיים ומשמעותיים עבורו עם מבט אל העתיד תוך שאיפה להביא למימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד ואחת. הצטרפו אלינו למסע משותף!